Lokty jsou kvůli svému krátkému dosahu používány hlavně z blízka. Mohou mířit na bradu, na obočí (může se roztrhnout, takže krev z něj znesnadní soupeřovi vidění), shora do zátylku nebo do těla.
Loket může vést horizontálně, podobně jako
hák: thaiboxer zvedne loket ze střehu do výše pěsti a pak s ním provede půlkruhový pohyb směřující pár centimetrů za svůj
cíl, zatímco zároveň rotuje boky.
Úderovou plochou tu však není pěst, ale loket, ruka je tedy více ohnutá.
Dalším druhem loktu je loket vertikální, takzvaný zvedák loktem. Thai boxer se jednou rukou pořád kryje, zatímco loket druhé vystřeluje přímo nahoru, proti bradě protivníka. Rukavicí si při tom rychle pohladí spánek. Boky jako vždy rotují.
Loket je také možné vést šikmo dolů (zase jako hák, pěst necháte ve stejné úrovni, jen loket před úderem zvednete výš a pak ho necháte dopadnout), nebo šikmo nahoru (zase jako horizontální loket, ale bez zvednutí loktu do úrovně pěsti - přímo šikmo nahoru).
A také můžete zasadit loket shora: zatímco boky rotují, celé vaše předloktí se posune doprava/doleva a nahoru, odkud následně dopadne přímo dolů, například na soupeřův zátylek. Při zvedání loktu je možné vyskočit, a udeřit při dopadu.
Můžete soupeři dát jeden loket, projít cílovou oblastí a dát mu druhý, zatímco se váš loket bude vracet. Můžete při loktu udělat krok do předu, jako při předním direktu, nebo do strany, jako při check hooku. A nakonec, loktu můžete přidat sílu otočkou - přední nohou vykročíte, otočíte se na její špičce o 360 stupňů, už při otáčení zvedněte pravý loket a na konci otočky s ním soupeře udeřte (nebo naopak).