Boxer na ruku jako zbraň k sebeobraně

Boxer je zbraň, kterou je možno použít v sebeobraně nebo při pouličním boji. Spočívá ve spojení ocelových prstenů, do kterých uživatel prostrčí prsty, a zatne ruku v pěst. Chrání ruku před poškozením (které se bez boxerských nebo ultimátních rukavic na MMA může přihodit docela často), podstatně zvyšuje sílu úderu (je tvrdší než ruka a úderová plocha je menší) a je poměrně nenápadný. Používá se na krátkou vzdálenost a na rozdíl od například teleskopického obušku se s ním boxeři nemusí vůbec nic učit - prostě dělají to, co perfektně umí, jen s nasazeným boxerem. 

Některé boxery jsou vybaveny ostny, které při úderu dokáží trhat kůži nepřítele. Existují také například boxery kombinované s nožem, revolverem nebo elektrickým paralyzérem.

Rizika a nevýhody boxeru

Nepřipravená oběť nečekaného napadení může mít během útoku boxer v kapse, v níž je jí zrovna k ničemu (je třeba naučit se ho vytahovat co nejrychleji, a nasazovat si ho v rizikových situacích preventivně) - nevýhoda naprosté většiny zbraní. Ruka s boxerem se také obtížněji používá k jiným věcem (úchopy, bloky s nataženou rukou, mističky proti škrcení v Krav maga, vlastní škrcení, píchání do očí, klinčování...), respektive při nich může o boxer přijít. Pokud vám na ruku s boxerem někdo dupne, může vám zlomit prsty (ale pokud už jste zpacifikovaní na zemi, může vám útočník stejně tak dupnout na hlavu).

Nikdy by jste neměli použít boxer pro útok, a i použití v sebeobraně musí být přiměřené, jelikož s boxerem je možné nepřítele i zabít. V některých zemích je proto jeho prodej dokonce zakázán. U nás si lej lze legálně koupit např. v nějakém army shopu za cenu v řádu desítek, maximálně stovek korun

Boxer - zbraň k sebeobraně Nasazování boxeru Boxer nasazený na ruce