Článek zahrnuje i složitější, málo používané kopy, obvyklé například v kickboxu nebo v bojových uměních jako karate a taekwondo [tejkfondo] (špatně psáno například jako takewondo)
Přímý kop (Front kick) - Thaiboxer zvedne nejdříve koleno a hned na to vystřelí proti svému cíli (břicho, hlava) nohu. Úderovou plochou je přednoží, tedy oblast pod prsty nad patou. Přitom stojí na
druhé noze, ruce drží v guardu a boky vysunuje mírně vpřed, aby zvýšil dosah kopu.
Tlakový kop (Push kick) - Kop podobný předchozímu, s tím rozdílem, že thai boxer soupeře nohou "neštípne", ale po nabití kopu zvednutím kolena do patřičné výšky a soupeře "prošlápne", čímž ho odtlačí dozadu. Používá se jako obranný kop pro zvýšení vzdálenosti.
Boční kop (Side kick) - Thajský
boxer zvedne koleno, otočí se k protivníkovi bokem a kopne. Pokud je k němu natočený bokem už před tím, stačí zvednout koleno, natočit jen ho a kopnout. Úderovou plochou je pata.
Obloukový kop (Roundhouse kick) - Thaiboxer udělá nohou obloukový pohyb a kopne soupeře holení (na rozdíl od karate nebo taekwonda, kde se obvykle kope nártem, který však není tak tvrdý). Přitom rotuje boky a točí se na špičce druhé nohy (té, na které stojí). Aby vygeneroval více energie, nemíří přímo na cíl, ale za něj. Když tedy protivník uhne, thai boxer nohou rychle opíše celý kruh a vrátí se do svého postoje. Pokud skončí někde jinde, třeba bokem k soupeři, může následně použít boční nebo zadní kop. Obloukový kop může směřovat na stehno (Low kick), na žebra (Middle kick) nebo na hlavu (na protahování a rovnováhu nejnáročnější High kick). Kop se obvykle kryje blokem vlastní holení. Úder citlivou holení do jiné holeně je velice bolestivý, někdy se holeň dokonce může zlomit - proto je důležité postupné otužování holení.
Hook Kick, heel kick - Bojovník stojí k soupeři zády, naklání se dopředu, ohýbá nohu v kolenou dozadu a švihá nohou do strany (proto hook - hák v názvu). Úderovou plochou je pata, proto heel v jiném názvu.
Hákový kop (Crescent Kick) - Při tomto kopu noha útočníka opíše ve vzduchu před ním oblouk ve tvaru obráceného U a zasáhne cíl. Z obou noh ho lze kopnout směrem dovnitř (inside crescent kick) i ven (outside crescent kick) podle toho, jestli oblouk opíšete směrem doleva, nebo doprava.
Podmet (Sweeping) - Podkopnutí té nohy soupeře, na které má více váhy, krátkým sekavým pohybem vlastní nohy. Také je možné podmést obě nohy. Čím méně je soupeř stabilní a lehčí, tím lépe.
Kopnutí z otočky dodá kopu mnohem větší energii, ale je náročnější co se týče práce nohou, stability a potřebné rychlosti. Jedna noha se natočí, celé tělo se otočí na její špičce a druhá noha těsně před návratem do postoje zaútočí na svůj cíl, s přidanou energií vytvořenou otočkou.
Takto lze provést hákový kop z otočky (spinning hook kick), boční kop z otočky (spinning side kick) a zadní kop z otočky (spinning back kick). Díky otočce je možné používat kopy, které by jinak v bojových sportech neměli příliš smysl (například zadní kop - thaiboxer málokdy skončí k soupeři zády)
Thaiboxer vyskočí a provede kop ve vzduchu. Výskok mu umožní kopnout výš. Existuje přímý kop s výskokem (jumping front-kick), kdy útočník naznačí kopnutí jednou nohou, vyskočí a ve vzduchu kopne druhou, tentokrát už do cíle. Dále obloukový kop s výskokem (jumping roundhouse-kick), boční kop s výskokem (jumping side-kick) a zadní kop s výskokem (jumping back-kick).
Kopy s otočkou a kopy s výskokem se dokonce dají kombinovat - vzniká například obloukový kop s výskokem z otočky (tornado kick, jumping spinning randhouse kick). S takovým arzenálem můžete například udělat otočku, provést z ní zadní kop, při návratu použít obloukový kop, zůstat stát bokem, vyskočit a zasadit boční kop z výskokem. A to pořád nejsou všechny existující kopy - je možné třeba vyskočit proti soupeři, kopnout oběma nohama a spadnout na zem.
Kolena se využívají na kratší vzdálenost, než kopy, často v clinchi. Thaiboxer si může vybrat přední nebo zadní nohu,
a udeřit do břicha, žeber nebo i hlavy. Koleno lze vést přímo nahoru (vystřelíte jej proti cílové oblasti, podpořený mírným
vysunutím boků vpřed) nebo šikmo jako hák, často do žeber. Dále je možné koleno pozvednout jen trochu a pohybem doleva a doprava zaútočit na soupeřova třísla, vnitřní stranu stehen nebo kolenní klouby. Při kolenu lze také vyskočit.