Box

Háky

Hák (anglicky hook) lze použít z přední (levý hák) nebo zadní ruky (pravý hák), a může být klasicky krátký nebo dlouhý (capák, anglicky swing, loket je méně ohnutý), podle vzdálenosti protivníka. Míří obvykle do brady, boxer s ním ale může trefit i spánek. Také může směřovat šikmo dolů na tělo soupeře. Hák jako všechny ostatní údery vychází z bojového postoje, nepředchází mu nápřah a síla je generována boky. Boxer zvedá loket, dokud není celé předloktí rovnoběžné se zemí, a zatímco pěst rotuje tak, aby "boxer viděl svůj palec", vylétá ruka z boku proti svému cíli (aby úder vygeneroval dost energie, míří boxer pár centimetrů za cíl)

Sucker hook, haymaker, randhouse punch...

Netechnický hák začínající nápřahem, který sice zvyšuje sílu háku, ale je nebezpečný, jelikož se jím boxer odkrývá a svůj hák činí předvídatelnějším. Dá se použít jako zakončovací technika proti soupeři, který už nevzdoruje. Často je také nevědomky používán na ulici.

Check hook

Hák proti soupeři agresivně postupujícímu dopředu, při němž boxer zároveň uskočí do strany a nechá soupeře setrvačností pokračovat, čímž se k němu dostane z boku nebo zezadu.